Canadiens nestačili na Penguins

15.10.2024, 07:29 | Reportáž ze zápasu |  Martin Formánek

Po povedeném utkání s Ottawou přijel do Montrealu Pittsburgh. Ještě po druhé třetině byl stav nerozhodný 3:3. Poslední část hry ale ovládl Pittsburgh, který vsítil tři branky a Montreal tak doma prohrál 3:6.

Branky a nahrávky
19. Guhle (Matheson, Suzuki), 23. Slafkovský (Suzuki, Matheson), 35. Heineman - 7. Eller (Puljujärvi, M. Pettersson), 17. Rakell (Malkin, Bunting), 37. Eller, 48. Hayes (Acciari, E. Karlsson), 52. Letang (Malkin, Grzelcyk), 59. Malkin (Grzelcyk)

3. Michael Matheson (MTL) 0+2

AvatarOd začátku sezony mě naše hra ani trochu nebaví. Letos nebyl snad jediný zápas, kde bych mohl říct, že jsem stoprocentně spokojený. Já jsem u těch zápasů doslova otrávený a neskutečně se nudím. Každý nás přehraje, není v naší hře vidět jediný přechod do útoku, který by byl na pohled hezký, jen prostě nahodit rychle puk do pásma a dojet ho, ale o tom tady už někdo z vás psal. No a dnešní zápas tomu dal absolutní korunu. byl to opravdu smutný pohled, když jsem viděl s jakou lehkostí se LA dostává do šancí. My se strašně nadřeme a když už si nějakou solidní šanci vypracujeme, tak to zazdíme takovým způsobem, že to snad ani není možné. Fakt mě to nebaví a je to hnus.

AvatarVelká škoda, nemohl jsem věřit vlastním očím, jak tragicky jsme tu první třetinu odehráli. Dostat ve třetí třetině 0:3 také není nic moc. Herně to ale asi stejně byl náš nejlepší zápas.

Jsem rád, že se konečně trefil Slafkovský a stále mě mile překvapuje Hutson a asi nejsem sám. Myslím, že dvě výhry ze 4 zápasů jsou dobrá bilance. Co mají říkat třeba Avs.

AvatarŠkoda, bylo to hratelné, ale je třeba vidět pozitiva, Heineman se začíná prosazovat, Kapanen taky, ti dva se mi moc líbí a jsem rád, že je MSL hraje a ne třeba farmáře ABB. Hutson si prožil defenzivně horší večer, ale tak i to je NHL a prosces učení se hrát s velkými kluky.
Ale sakra Larry Eller, krásné trery. Furt ho mám rád.

AvatarZápas celkem vyrovnaný, ale zachrápali jsme první třetinu, což nás možná stálo body. Sice jsme potom předvedli výborný obrat, ale Penguins pak, bohužel, předvedli to samé a zkušeně si to pak pohlídali. Škoda, alespoň na bod to rozhodně bylo...