Prohra s letos suverénním Buffalem 1:4.

24.10.2006, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

Po vydřeném vítězství nad Avalanche přicestoval do největąího města Kanady tým Buffala Sabres, kterému se začátek této sezony vydařil nad očekávání dobře – osm zápasů a osm výher asi od tohoto týmu nikdo nečekal. Se sedmibodovým náskokem tedy soupeř vedl před utkáním naąí Severovýchodní divizi. Do branky Canadiens se vrátil francouzský hrdina minulé sezony Cristobal Huet, na druhé straně přepustila stálice Martin Biron své místo Ryanu Millerovi a právě on byl tím hráčem, který se asi největąí měrou podílel na konečném výsledku zápasu. Jen málokdy se mi stane, ľe kdyľ projíľdím sestavu naąeho soupeře, nenajdu tam jediného hráče, který v minulosti oblékal dres Montrealu. Dneąek vąak byl vąak výjimkou a v dresu ©avlí se skutečněne objevil nikdo, kdo by pro tento zápas mohl mít motivaci v podobě utkání proti bývalým spoluhráčům.

Průběh utkání určila desátá minuta utkání, kdy se potřetí v sezoně trefil za Buffalo mladík Jiří Novotný. Překonal Hueta se ątěstím, ale i takové góly se samozřejmě počítají. Aľ do konce první třetiny se poté neudálo nic, co by stálo za zmínku, moľná jen jedna nevyuľitá přesilová hra na kaľdé straně, kdyľ za Montreal odseděl dvě trestné minuty Tomáą Plekanec, potrestaný za hru vysokou holí. Zatímco prví část hry byla vyrovnaná, ve druhé třetině měli více ze hry hosté. A kdyľ dostali Habs při vyloučení obránce Briana Campbella moľnost přesilové hry, přiąel zřejmě rozhodující moment zápasu. Obranné dvojici Markov, Rivet ujel skvělý Chris Drury a svým jiľ desátým gólem v sezoně vstřelil zlomový gól utkání, který byl nakonec i vítězný. Dvě minuty poté, krátce po půlce utkání se trefil i Jason Pominville a s domácím týmem to vypadalo bledě. Fanouąci v Bell Center si určitě vzpoměli na minulé utkání s Coloradem, kdy se stav 0:3 nakonec jejich miláčkům podařilo osmi góly zvrátit, ovąem na tento husarský kousek mysleli i hokejisté soupeře, a tak se začali soustředit jen na obranu a aľ do druhé přestávky v pohodě eliminovali veąkerou útočnou snahu domácích hráčů. Do závěrečného dějství hry jako by naskočil úplně jiný Montreal, byl po celou dobu lepąím týmem, ovąem vyąel ztoho jediný gól. V desáté minutě střílel Radek Bonk a Mike Johnson jeh ostřelu tečoval za záda Millera a zaznamenal svůj třetí gól v sezoně. Nadále Canadiens tlačili, ovąem obrana Buffala, krytá výborným Millerem, pracovala bezchybně a při power-play pečetil export dvou bodů domů Thomas Vanek. A ačkoliv je v Buffalu několik Čechů (Aleą Kotalík, Jaroslav ©paček, Jiří Novotný), právě Vanek mezi ně tedy určitě nepatří, jak se mylně domnívá redaktor canadiens.com :-)

Podstatné vąak je pro nás to, ľe Sabres prodlouľili ąňůru výher v řadě na devět, zatímco Montreal pokračuje ve střídání dobrých a ąpatných výkonů. Dneska to sice nebylo nijak tragické, navíc vidíme, v jaké je Buffalo formě, ale domácí prohry s rivaly z divize fanouąci nemají v Montrealu moc rádi. Hvězdami utkání byli vyhláąeni Chris Drury. Ryan Miller a Henrik Tallinder. V noci ze čtvrtka na pátek se naąi hráči pokusí o zisk dvou bodů v utkání s nenáviděným Bostonem, takľe good luck!