V dalším domácím zápase Canadiens udolali Islanders 4:3.

24.10.2005, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

Ke čtvrtému domácímu zápasu nastoupili Canadiens proti celku New Your Islanders. Islanders se zatím příliš nedaří proto se asi čekalo vítěztví domácích To se však nezrodilo vůbec lehce. Do zápasu nenastoupili zranění Zdeník a Sundstrom - oba trápí zraněná třísla.

První se dostali do vedení domácí. Po vyloučení Chrise Campoliho dostali Canadiens možnost přesilovky. Perezhogin přihrál před branku úplně volnému Koivovi a ten nedal Dipietrovi šanci a zavěsil po víko. Habs své vedení zvýšili v další přesilovce. V čase 13:31 Alexej Kovaljov bombou od modré propáli vše co mu stálo v cestě. Do šatny se však šlo za stavu 2:1 pro domácí, protože jak jinak - v přesilovce - snížil slovenský kanonýr Miroslav Šatan. V první třetině jsme Isles jasně přehrávali - na střely 10:6 a na góly 2:1.

Druhé dějství bylo ale o poznání vyrovnanější. Poměr střel se ustálil na 12:11 pro New York a bohužel i na góly to bylo v 39 minutě nerozhodně. Opět v přesilovce zaúřadoval Miro šatan, tentokrát střelou od modré. Všechny čtyři góly padly v početní převaze.

V třetí třetině Canadiens opět dominovali. Na střely jsme jasně vyhráli 11:4 !!! Vedoucí gól ale padl až v čase 53:28, kdy svým druhým gólem v sezóně pokořil Dipietra Chris Higgins. Higgins skóroval po rychlém protiútoku 3 na 2 když se po krásné kombinaci Bégina a Bulise ocitl sám před Dipietrem a se štěstím ho prostřelil. Islanders ale se štěstím vyrovnali na 3:3. Selhala jak obrana tak golman Theodore neměl asi čisté svědomí... Střelcem byl Alexei Yashin. Islanders vystřelili v této třetině jen 4x!! a jedna střela byla gólová. Habs si ale zasloužili vítěztví. Hvězdou se tak stal Steve Bégin, který necelé 2 minuty před koncem zápasu vstřelil vítězný gól. Asistence Radek Bonk, který s křídla přihrál Béginovi mezi kruhy a ten pohotovou střelou skŕoval.

První hvězdou zápasu se stal Saku Koivu který vsítil uvodní gól a asistoval u druhého. Jako druhá star zápasu byl zvolen Miroslav Šatan, který Theodora pokořil 2x no a třetím byl Steve Bégin, který zápas rozhodl a navíc asistoval u gólu Higginse.

Opět jen o jeden gól jsme vyhráli ale myslím že naprosto zaslouženě. Další zápas nás čeká doma s Philadephií, která se pomalu ale jistě rozjíždí... asi to bude těžký zápas a doufám že ho zvládneme. Sezóna je prozatím rozehrána SKVLĚLE !!!